Участь у засіданні Ради проректорів з міжнародного співробітництва (07.11.2024 р., м. Київ)

7 листопада 2024 р. команда Національного Еразмус+ офісу в Україні взяла участь у засіданні Ради проректорів з міжнародного співробітництва, що відбулося у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У заході взяли участь представники 60 провідних закладів вищої освіти (ЗВО) України. Головною темою зустрічі стало «Формування пріоритетних напрямів співпраці з Альянсами європейських університетів».

Ксенія СМИРНОВА, голова Ради проректорів з міжнародного співробітництва та проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) КНУ, представила доповідь, у якій висвітлила діяльність українських університетів в Альянсах, нові стратегічні партнерства та проєкти, започатковані у 2024 році, а також значення змін у керівництві Європейської Комісії.

Крім того, вона наголосила на важливій ролі польського агентства NAWA у розширенні участі України в Альянсах і запропонувала розробити опитувальник для оцінки співпраці українських ЗВО з Альянсами європейських університетів.

«Сьогодні існує 64 Альянси європейських університетів, і в понад 40 із них залучена Україна. Наша Рада проректорів має стати платформою для вироблення спільної політики та донесення цієї політики до українських і європейських партнерів», – наголосила Ксенія СМИРНОВА.

Учасники засідання обговорили кращі практики та досвід інтеграції українських ЗВО у європейський освітній простір, приділивши особливу увагу програмам подвійних дипломів, академічним обмінам та спільним дослідницьким ініціативам.

Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, привітала учасників заходу з 30-річчям співпраці України з Європейським Союзом у межах реалізації європейських програм та підкреслила вагомий внесок українських університетів у розвиток міжнародного співробітництва:
«Наше завдання – під час мобільності студентів та працівників інформувати міжнародних партнерів про ситуацію в Україні і демонструвати наші інновації через співпрацю в університетських Альянсах».

На завершення засідання учасники визначили низку важливих питань для обговорення з Міністерством освіти і науки України. Серед ключових тем – удосконалення нормативної бази для підтримки міжнародних проєктів, розширення партнерств з іноземними університетами, укладання угод з іноземними ЗВО, врегулювання процедури навчання іноземних студентів та визнання їхніх дипломів.

Продовженням засідання Ради стало проведення робочої наради проректорів із міжнародного співробітництва українських ЗВО та представників МОН, яка відбулася у Міністерстві освіти і науки України.

Михайло ВИННИЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти і науки України та Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, привітав учасників заходу. Альбіна ЦЯТКОВСЬКА, генеральна директорка директорату міжнародної співпраці МОН, окреслила переваги співпраці Міністерства із закладами вищої освіти у сфері міжнародної діяльності. Ольга БУДНИК представила Глобальну коаліцію українських студій, підкресливши перспективи розвитку українських і кримськотатарських студій на міжнародному рівні, а Олена ШАПОВАЛОВА, директорка Українського державного центру міжнародної освіти, проаналізувала ситуацію з іноземними студентами в Україні.

Під час наради представники ЗВО обговорили актуальні питання та поділилися своїм досвідом, запропонувавши подальші напрями співпраці.

Реліз підготовлено з використанням матеріалів Відділу міжнародних зв’язків КНУ.

Попередня Участь у International Academic Cooperation with Ukraine in Engineering and ...